Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Кронування дерев

Кронування дерев

 Обрізання дерев — це, в першу чергу, користь для них та для ландшафту. Коли дерева підрізані, крона сформована та має здоровий вигляд, це, звичайно, позначається на загальному вигляді міського пейзажу. Коли ж дерева ростуть неконтрольовано, крона загущується, виникають пошкодження внаслідок тертя гілок, і, як наслідок, зараження шкідниками та хворобами, ослаблення дерев. До того ж, аварійні дерева не лише падають на дроти ліній електропередач, газопроводи, огорожі, будинки та автомобілі. Неохайна крона дерева, яке не отримало належного догляду, може становити загрозу для здоров’я та навіть життя мешканців міста.   15 травня 2015 в Києві впала тополя, яка придавила авто з матір’ю та донькою. Дитина загинула на місці, а мати отримала важкі тілесні ушкодження.

Згідно з “Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України”, які були розроблені Кабміном, комунальники та інші уповноважені на це громадяни мають право планово проводити три види обрізки дерев: санітарну, формувальну та омолоджуючу.

 

Санітарна обрізка крони – це позбавлення від старих, сухих і пошкоджених гілок. Також видаляються і пагони, які відходять від центрального стовбура вгору під гострим кутом. Таку обрізку необхідно проводити щорічно в вегетаційний період: навесні, влітку і восени.

Формувальна обрізка робиться для того, щоб зберегти природну або штучну форму дерева. Її проводять до початку вегетації в кінці лютого-квітні. Але обрізаються тільки молоді річні пагони дерев.

Омолоджуюча обрізка – це вже необхідність, яка повертає дерево до життя. Її проводять для тих дерев, у яких почала засихати вершина крони і не ростуть пагони. Омолоджувати можна тільки ті дерева, які добре переносять обрізку крони, наприклад, тополя, верба. “Для липи, наприклад, таке кронування – це смерть, вона засихає. Навіть деякі тополі, якщо залишають один стовп, отримують такий стрес, що вони не пускають нових пагонів і гинуть”, – розповів “Апострофу” еколог Володимир Борейко.

Але існують так звані ступені омолодження дерев: слабка, помірна і сильна. Навіть при сильному омолодженні допускається зріз крони до основи скелетних гілок, але ніяк не під голий стовп.
Кронування застосовують у випадках, коли крона дерева аварійна або несе загрозу:

–         крона дерева лежить на даху споруди;
–         крона дерева заплутана в електричних лініях;

–         крона дерева має велику парусність, що підвищує небезпеку падіння;
–         якщо в кроні багато зламаних, гнилих і аварійних гілок.

Як відомо, самі мешканці позбавлятися від мертвих та аварійних дерев не мають права. Однак не слід про це переживати – робітники компанії Alprom (Альпром) вам допоможуть зрізати чи кронувати будь-яке дерево. Просто зателефонуйте нам, і ми швидко та оперативно усунемо будь-яку загрозу, що пов’язана із аварійним станом дерев.

ОСТАННІ НОВИНИ

[carousel-horizontal-posts-content-slider]