Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Системи відео нагляду: установка.

Системи відео нагляду: установка.

Якщо ви запитаєте експертів, що означає система відео нагляду, відповідь буде приблизно такою — система відео нагляду проведена з використанням оптико-електронних пристроїв, призначених для візуального моніторингу або автоматичного аналізу зображень. І якщо ви запитаєте звичайних людей, які мають установлені камери в банку чи магазині, то вони вам пояснять що це частина безпеки об’єкту. Обидва визначення будуть правильними.

Для чого потрібен відео нагляд?

У кожного власника бізнесу є своя мотивація встановити таку систему. Хтось спостерігає за покупцями та працівниками магазину, хтось працює зі складовими, а хтось працює в офісах, щоб оцінити ефективність роботи. Відео моніторинг застосовується також у приватних будинках. Для контролю дітей, няні чи домашніх тварин. Але основна мета – це моніторинг обстановки спостережуваного об’єкта цілодобово або у вибраний час.

Що таке система відео нагляду?

Що таке відео нагляд, описано вище, але є друга частина до терміна “система”. З яких елементів він складається?
DVR
Це центральна частина системи. Без цього встановлення системи відео нагляду неможливе. До нього приєднуються пристрої управління відеокамери та датчики безпеки. Запис відбувається на жорсткому диску різного розміру залежно від моделі рекордера. Період запису регулюється розміром жорсткого диска і може становити від 5 до 30 днів. Камери можуть робити знімки трьома способами: цілодобово, згідно з графіком, шляхом виявлення руху. DVR може бути підключений до локальної мережі або до Інтернету для дистанційного керування.
На великих сайтах відео реєстратори та спеціальні сервери зі своїм програмним забезпеченням не використовуються для зберігання та аналізу відеоінформації.
Камери
Камера – ще один важливий елемент системи спостереження. Їх конструктивні особливості вибираються залежно від місця установки та призначення. Вони барвисті та чорно-білі, зовні та всередині, з інфрачервоним світлом для нічної фотографії та без.

Основні групи камер

Камери спостереження можна розділити на такі групи:
-Модульні та корпусні. Перший – це дошка з лінзою. Його можна вбудувати практично в будь-які меблі. Другий – автономні прилади моніторингу в приміщенні та надворі (потрібно розмістити в тепловому корпусі)
-Аналоговий та цифровий. Аналогові камери ідеально підходять для вирішення простих завдань (в невеликому магазині, офісі, вдома), коли не так багато керованих об’єктів і немає необхідності відображати зображення з високою деталізацією. Цифрові камери встановлюються на більш серйозні об’єкти, вони мають більше функціональних можливостей.
-Вулиця та інтер’єр. Зовнішні камери захищені організмом від різних впливів навколишнього середовища. Камери в приміщенні не потребують такого захисту і можуть мати більш естетичний вигляд.
-Стаціонарний і керований. Стаціонарна камера спостерігає лише ту область, на яку вона була спрямована спочатку під час встановлення. Система відео нагляду, побудована на контрольованих камерах, може змінювати напрямок перегляду відповідно до конкретних налаштувань або за допомогою пульта дистанційного керування, що збільшує радіус зони управління.
-Кольорові і чорно-білі. Чорно-білі камери дають хорошу чіткість зображення. Кольорові камери є більш інформативними. Одна із переваг чорно- білих камер це нижча ціна.
-Провідні та безпровідні. Для дротових камер відеосигнал надсилається по кабелю. Бездротові камери передають по радіо.

Джерело живлення

Кожен електричний пристрій потребує живлення для роботи. Елементи системи відео нагляду не є винятком. Для цього краще використовувати спеціально розроблені джерела живлення. Вони є постійним і змінним струмом різної потужності та конструкції. Живлення може поступати від електричної мережі будинку або може бути автономним. Останній фактор дозволяє встановити спостереження в глибоких лісах. Система відео нагляду стає все більш автономною.

Кронштейни корпусів

Щоб модульні камери могли працювати в зовнішніх умовах, були розроблені спеціальні захисні пристрої – теплові корпуси. Вони захищають прилад від перегріву, замерзання, надмірної вологості, пилу та інших погодних умов, а також від пошкоджень під час встановлення. Сьогодні система відео нагляду отримала камеру іншого типу, в яку об’єктиви та інше електронне наповнення спочатку були встановлені в спеціально захищеному корпусі. Кронштейни використовуються для монтажу камер на різні поверхні: стіни, стовпи, дахи, дахи.

Монітори

Повний цикл відео нагляду включає не тільки запис того, що відбувається, але й можливість спостерігати за подіями в повітрі. Щоб зробити це можливим, монітор підключається до диктофона. Оскільки робота системи відео нагляду повинна бути безперебійною, для відображення живих зображень потрібні професійні пристрої. Вони можуть працювати цілодобово, 7 днів на тиждень і не зіпсувати погляд операторів, що сидять за ними.

Кабель

Для підключення камер до відео реєстратора під час встановлення використовуйте коаксіальний кабель або кабель із крученою парою. Система відео нагляду, побудована на великих відстанях (понад 50м), потребує додаткових підсилювачів сигналу, які можуть бути активними та пасивними для надсилання високоякісних зображень.
Громовідводи
Оскільки прокладені зовні кабелі притягують блискавку та статичну електрику, необхідна установка захисних пристроїв.

Проектування

Якщо плани не включають встановлення системи відео нагляду своїми руками, тоді вам знадобиться розробити проект. І для цього необхідно певний час брати участь у процесі фахівця з архітектурними та інженерними навичками. Він повинен враховувати всі види ризиків безпеки та бажання клієнтів, а також нормативні вимоги. Чітко написані довідкові умови значно полегшать роботу дизайнера.
Монтаж та встановлення систем відео нагляду
Ви можете спробувати встановити самостійно. Можлива установка власних систем відео нагляду. Крім того, багато продавців пропонують готові набори. Вам просто потрібно визначитися з кількістю та типом камер, розрахувати довжину кабелю, кількість роз’ємів для підключення камер. Потім проводиться сама установка. Система відео нагляду не вимагає спеціальних знань під час встановлення, тим більше, що виробники додають детальні інструкції до більшості камер. Відеосигнал передається до рекордера з кожної камери, а кабель від джерела живлення підключається до кожної камери. Кабелі можна прокладати в кабельному каналі, їх можна прокладати на тумбі, під стелею або іншим зручним способом. Після прокладки кабелів та підключення камер до рекордера та включення живлення система запускається та налаштовується.
Однак якщо ви збираєтеся монтувати камери на висоті, тоді до проблеми встановлення системи відео нагляду потрібно віднестися більш серйозно, тож краще зверніться до спеціалізованої компанії по висотним роботам. Як правило, в таких організаціях є фахівці з великим практичним досвідом встановлення таких систем. Досить укласти договір на встановлення та монтажні роботи на висоті.

Підключенням та обслуговуванням у подальшому займаються інші компанії. Вибравши компанію яка обслуговуватиме вашу систему відео нагляду ви маєте затвердити усі функції майбутньої системи: які саме камери установлені та скільки їх, пристрої для обробки інформації та дисплеї, скільки часу має зберігатися інформація, яким варіантам системи відео нагляду користувач надає перевагу.

Після встановлення системи вона запускається.

Кожна камера налаштована відповідно до побажань та технічних умов клієнта. Готовність системи до експлуатації підтверджується підписаним актом про закінчені роботи.

В якості додаткової послуги організації, що спеціалізуються на встановленні систем відео нагляду, пропонують їх подальше обслуговування. Крім того, найкращим варіантом є той варіант, коли висотний монтаж та обслуговування виконують різні організації.
Вартість встановлення системи може бути дуже різною і залежить від багатьох факторів: кількості камер та їх характеристик, рекордера або сервера, відстані камер від рекордера, місця встановлення камер (кімнати, вулиця) тощо, де будуть вказані всі перераховані вище фактори, що впливають на вартість.
Зробивши правильний вибір ми зможемо допомогти вам у монтажі відео камер на висотних будівлях та у середині приміщень адже наша робота завжди на висоті!

ОСТАННІ НОВИНИ