Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Арбористика: спилювання аварійних дерев

Арбористика: спилювання аварійних дерев

Догляд за навколишнім середовищем в наш час є надзвичайно важливим. Особливу увагу слід приділити деревам, адже всі ми знаємо, яку важливу роль вони відіграють у нашому житті. І лісові, і плодові дерева, що ростуть на приватних ділянках, потребують регулярної опіки. Догляд за деревами згладжує вплив антропогенних факторів і подовжує їм життя.

У різні пори року проводять свої заходи по догляду за зеленими друзями. Ранньою весною це обрізка дерев; восени – санітарна обрізка; взимку часто потрібне видалення дерев або частин крони, пошкодженої снігопадами або льодом. Протягом всього року проводиться спилювання аварійних дерев, лікування дупел і пошкодженої кори. Протягом вегетаційного періоду та періоду активності шкідників може знадобитися обприскування. Кожен випадок індивідуальний. Догляд за деревами – це особлива робота. Часто заходи щодо догляду можуть врятувати від загибелі дерево і продовжити йому життя на довгі роки.

Що таке арбористика?

Поняття “арбористика” (від лат. Arbor – дерево) в нашій країні з’явилося трохи більше 10 років тому. Не дивлячись на його новизну, сьогодні догляд і спилювання небезпечних дерев без залучення арбористів майже неможливе.

Арбористи – це з одного боку фахівці зі спилювання і обрізки гілок, крон, вершин дерев, а з іншого – величезні шанувальники природи та екстриму.

Промислова арбористика – порятунок дерев від різних шкідників і хвороб, ландшафтне підрізування і обрізка сухих гілок, формування і зміцнення крони, знесення і видалення небезпечних і сухих дерев, навіть в самих важкодоступних місцях, методом промислового альпінізму.

До арбористики входить:

  • видалення засохлих і небезпечних гілок;
  • кронування дерев (надання кроні дерева гарної форми);
  • проведення процедур лікування дерев (обробка спилів, закладення дупел);
  • проведення комплексів зі зміцнення дерев за допомогою розтяжок, тросів, болтів;
  • виконання інших заходів, спрямованих на лікування та порятунок дерев.

Якщо дерево врятувати неможливо, арборист його «видаляє», тобто спилює його і викорчовує пень.

Арбористам або промисловим альпіністам під час роботи доводиться лазити по деревах в важкодоступних місцях, де використання автовишок не завжди можливе. Саме тому арбористика – невід’ємна частина у догляді за деревами.

 

ОСТАННІ НОВИНИ