Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

На Ельбрусі знайшли альпіністку, що загинула в 1987 році

На Ельбрусі знайшли альпіністку, що загинула в 1987 році

23 серпня 2018 року група туристів під час сходження на Ельбрус виявила на висоті чотирьох тисяч метрів обмерзле тіло молодої жінки. При ній знайшли авіаквиток в Мінеральні Води на 10 квітня 1987 року і паспорт, в якому було ім’я Олена Базикіна. Цього року жінці повинен був вже йти сьомий десяток, однак вона назавжди залишиться 36-річною. Уродженка Ленінградської області загинула при сходженні лавини в горах більше 30 років тому. У Федерації спортивного туризму відзначають: на Ельбрусі залишаються тіла ще десятків людей, і знайти їх вже ніхто не сподівається.

На сьогоднішній день у загиблої немає родичів, тож питанням поховання зайнялись її товариші з московського турклубу. «Ми вже й не думали, що попрощаємося з нашою Зайкою, – кажуть альпіністи 1980-х. – Лена була доброю, хорошою дівчиною, повністю відповідала своєму невинному прізвиську. Ось доля і змилостивилася, дозволила поховати її по-людськи».

В туристичному клубі Москви, до складу якого входила Олена, дівчині дали прізвисько «Зайка». Таке звернення вона заслужила за свій маленький зріст – трохи вище 150 сантиметрів. У 1987 році 36-річна Олена, яка буквально жила альпінізмом, присвячуючи походам весь вільний час, вирішила підкорити Ельбрус. У квітні вона прилетіла в Мінеральні Води в складі групи альпіністів з п’яти чоловік. Серед них була і найкраща подруга Базикіної – Валентина Лапіна. Сміливці впевнено почали сходження, але досягти вершини не змогли: на висоті 4 тисяч метрів групу накрило лавиною. Всі п’ятеро загинули.

Коли альпіністи перестали виходити на зв’язок, в туристичному клубі зрозуміли: щось пішло не так. На Ельбрусі відразу ж розгорнули пошукову операцію, але ніяких слідів зниклих альпіністів не знайшли. Кілька місяців пошуків не принесли ніяких результатів, і операція була припинена. Могилою для п’яти людей стали засніжені гори.

Співробітники Федерації спортивного туризму розповідають, що в останні роки гори «віддають» тіла загиблих одне за іншим. У зв’язку із масовим таненням льодовиків загиблі, що роками спочивали під шарами снігу та льоду, опиняються на поверхні. «На Ельбрусі щорічно гинуть до двадцяти людей, – підкреслюють експерти. – За всю історію сходжень рахунок кількісті смертей пішов на сотні. Із числа загиблих значна частка досі залишається в льодовиках. Можливо, з часом їх теж вдасться знайти. Стихія сильніша людини, і Ельбрус в черговий раз це довів».

ОСТАННІ НОВИНИ