Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Чому фарба не завжди захищає від корозії та які метали потрібно фарбувати

фарбування даху

Чому фарба не завжди захищає від корозії та які метали потрібно фарбувати

Найпопулярніший спосіб антикорозійного захисту металу на сьогоднішній день – це фарбування. Фарба надає естетичний вигляд виробам та покрівлям, дає широку можливість підбору кольорів і значно продовжує термін служби металоконструкцій. Однак тут є деякі підводні камені, про які ми Вам розповімо.

Чому фарбування металу – це не завжди добре рішення?

Здавалося б, геть просте завдання – вибрав колір, купив фарбу, привіз додому і покрив нею металеву конструкцію. Красиво, швидко, і від іржі захищає. Принаймні, так Вам сказали в магазині, де Ви придбали цю фарбу. Насправді ж все далеко не так просто – фарби бувають різні, метали – теж. Не кожна фарба підійде будь-якому металу і далеко не всі фарби допоможуть захистити металеву поверхню від корозії, а деякі узагалі можуть посприяти швидкій їй появі, якщо підібрані чи нанесені неправильно. Окрім того, не можна наносити фарбу на будь-яку поверхню – спершу дізнайтесь, як саме слід підготувати метал до фарбування. Скоріше за все, Вам доведеться довше очищувати та знежирювати поверхню, аніж фарбувати її. Ось така несподіванка чекає тих, хто вважає, що пофарбувати дах самотужки – це легка та швидка робота.

Таким чином, фарбування металу у два кроки – придбати та пофарбувати – може бути справді рішенням не на користь даху та Вашій кишені: адже дуже швидко може виявитись, що тепер металеву поверхню потрібно не тільки наново перефарбувати, а ще й перед тим очистити її від корозії та фарби, що потріскалась.

Які метали потрібно фарбувати

Яким би дивним це не здалось, але перш за все ми хочемо наголосити на тому факті, що нержавіючу сталь, навіть назва якої вказує на її стійкість до корозії, теж потрібно фарбувати – і ми пояснимо, чому.
У складі «нержавійки» зазвичай присутні домішки інших металів, наприклад, хрому. Він утворює на поверхні оксид і дає захист від корозії, тому сталь і називають «нержавіючою». Однак такий вид захисту є скоріше бар’єрним – це означає, що при пошкодженні покриття (нехай навіть незначних подряпинах) одразу розпочнеться місцевий процес корозії. Тому навіть нержавіючу сталь бажано покривати додатковим захистом.

Вуглецева сталь – це залізо, яке активно вступає в реакцію майже із будь-чим: з киснем, водою, солями та іншими забрудненнями. Можна сказати, що цей метал протягом терміну своєї експлуатації повільно, але стабільно і впевнено перетворюється на іржу. Така сталь має потребу в надійному та довговічному захисті від корозії.

Цинк не потребує захисту від корозії, а сам використовується в якості антикорозійного захисту для інших металів. Так само, як і алюміній. Винятком є ​​постійні контакти з солями міді, лугами та кислотами. Тоді навіть алюмінію потрібен додатковий захист.

Чорним металам, з яких найчастіше і виготовляють конструкції через його низьку ціну, обов’язково потрібне фарбування і надійний антикорозійний захист. Інакше конструкції швидко втратять свою міцність та почнуть потрохи руйнуватися, не кажучи вже про втрату естетичного зовнішнього вигляду.

 

ОСТАННІ НОВИНИ

[carousel-horizontal-posts-content-slider]