Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Демонтаж димарів

Демонтаж димарів

Димар – практична і необхідна конструкція, тому будь-який сучасний будинок обов’язково передбачає його монтаж.

Як і будь-який елемент будови, димохід з часом зношується, втрачає свою міцність, що може створити загрозу в його подальшій експлуатації. Тому якщо димову трубу визнали несправною і не придатною до ремонту, необхідний демонтаж самої труби і димаря.

Технологія демонтажу димових труб багато в чому залежить від матеріалу димоходу, його габаритів та місця установки.

Демонтаж димарів методом промислового альпінізму

Демонтаж димоходу з цегли, металу, залізобетону та інших матеріалів може здійснюватися при різних умовах. Але при роботах на дахах приватного будинку, заводу, котельні та інших будівель найчастіше застосовується метод промислового альпінізму.

Такий метод є одним з найбільш зручних, практичних і дешевих. Процес полягає в порядковому розборі кладки (для цегельних труб), матеріал скидається безпосередньо всередину стовбура, в житлових будинках – зовні. Тобто при такому способі розбирання починається з самого верху. Терміни демонтажу різні, залежать вони від складності робіт, розміру самої труби. Для валки використовуються такі інструменти, як відбійні молотки, перфоратори, сухорізи. Застосовується подібний спосіб і для залізобетонних, цегляних димарів, які знаходяться на промислових підприємствах, котельнях. Для житлових будинків, де труби мають набагато менші розміри, такий метод застосовується трохи рідше.

Димові труби виготовляються з різних матеріалів, це може бути традиційні цегла або метал. У деяких випадках ремонт таких труб стає недоцільним, тоді приймається рішення про демонтаж конструкції. Сам процес валки залежить від умов, місця установки труби та матеріалів її виготовлення. Саме тому рекомендується не виконувати такі роботи самостійно, а запрошувати фахівців, які спланують процес знесення, допоможуть запобігти виникненню багатьох проблем, особливо при валці великих конструкцій з цегли.

Демонтаж кам’яних димарів

Є ряд причин, через які руйнується кам’яний димохід. Це може статися з природних причин, скажімо, внаслідок “старіння” або від впливу стихійних природних сил – часті дощі і сніг, град, різкі коливання температури. Вода, яка встигла всмоктатися в кладку, періодично то замерзає, то тане, що викликає утворення тріщин. Це, в свою чергу, призводить спочатку до розхитування невеликих фрагментів цегли, а потім і до випадання цілих. Однак руйнування цегляної кладки може бути пов’язано також з:

  • використанням цегли, яка не відповідає вимогам кладки труб;
  • неякісною кладкою;
  • впливом конденсату;
  • відсутністю або неправильною конструкцією захисної парасольки і т.д.

Канали відведення продуктів згоряння потрібно чистити, як мінімум, два рази на рік, вентиляційні канали – раз на рік, а димохідні, що виводять продукти згорання, наприклад, з каміна – чотири рази на рік, тобто кожного сезону. Так димохід прослужить Вам набагато довше.

ОСТАННІ НОВИНИ

[carousel-horizontal-posts-content-slider]