Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Догляд за ринвами та системами водовідведення

Догляд за ринвами та системами водовідведення

У кожному будинку чи то приватному, чи багатоквартирному є водовідводи із жолобами, функцією яких є вивід дощової води. Якісні водостоки забезпечують захист стін будинку від вологи та збережуть довговічність даху.

Ринви – це зазвичай напівкруглі жолоби, які прикріплені по краях даху. Вони використовуються для зливу дощової води, що стікає із самого верху напівсхилого даху. Також до горизонтального жолоба кріпиться вертикальна зливна труба, яка відводить воду в землю або каналізацію. Ринви, що застосовуються в сучасному будівництві, виготовляються із ПВХ (пластик) або оцинкованої сталі.

Ми рекомендуємо вам робити регулярний догляд, принаймні двічі на рік, перевіряти на прохідність, герметичність та необхідність чистки. У водовідводи потрапляє листя, та інше сміття яке блокує вивід води, а це може спричинити збільшення вологості на стінах дому. Якщо дощова вода потрапить на фасад будинку, це може призвести до руйнування естетичного зовнішнього вигляду, а вологість яка потрапить у середину зазвичай спричиняє утворення грибку. Відновлення фасаду будинку та профілактика грибків приведе до додаткових витрат часу та коштів.

Як доглядати за Ринвами?

Система водовідводу буде працювати добре, якщо ви дбаєте про її регулярне очищення та технічний огляд. Під час сильних опадів зайва вода може перетікати із забруднених жолобів. У зимовий період потрібно перевіряти стан жолобів на скупчення льоду, адже лід може спричинити засмічення та технічні пошкодження. Труби з пластику ПВХ, цинку та міді мають більш гладку поверхню, завдяки чому сміття та листя забивається рідше. Що до жолобів із сталі, то вони із часом стають шершавими, а це призводить до більш скорішого засмічення. Щоб уникнути засмічення льодом та зберегти хорошу функціональність, варто встановити у трубах спеціалізовані нагрівальні кабелі.
Найкраще робити огляд та замовляти послуги спеціалістів осінню, готуючись до зимового сезону, та навесні до літнього сезону.

Очищення Ринв

Після зимового або літнього сезону, вам потрібно буде оцінити стан системи водовідводу, для цього вам знадобиться висока драбина, за допомогою якої ви зможете поглянути у жолоби із різних кутків будинку. Якщо ж ви помітили невелику кількість сміття, тоді вам знадобиться садовий шланг, під тиском води ви зможете очистити легке забруднення. Гарним рішенням також є щітка для очищення жолобів. Щітка має телескопічну ручку, яка полегшує роботу та дотягується до важкодоступних місць та допомагає простіше працювати із нанесенням різних миючих засобів. При очищенні сталевих жолобів ми не рекомендуємо використовувати гострі предмети, оскільки вони можуть подряпати та пошкодити їх покриття. Також зверніть увагу на наявність механічних пошкоджень, а також рівномірність труб щоб не було у них застою води та сміття.

Перевірка зливної труби на наявність закупорення

Очистити зливні труби набагато складніше, оскільки ви не зможете безпосередньо заглянути в них. Найпростіше дізнатися чи є закупорення наливши зверху води, а якщо у водовідводі є сміття, самостійно очистити доволі складно, а також буде потреба у використанні спеціального обладнання. Тому найкраще скористатися послугами спеціалістів.
При огляді дренажних труб, зверніть увагу на спеціальні кошики для бруду, їх також потрібно регулярно очищати, адже сміття там збирається швидше.

Рекомендації що до обслуговування системи водовідведення

Під час огляду найважливіше є перевірка на герметичність жолобів та водовідводів.
Труби із пластику ПВХ та сталі найбільше піддаються різним видам тріщин, а жолоби виготовлені з будь-якого матеріалу потрібно перевіряти на наявність протікань та деформації.
Навесні перевіряйте жолоб на наявність скупчень льоду із сміттям, особливо звертайте увагу на місця з’єднань та кріплень конструкції. Адже ці місця піддаються найбільшим навантаженням.
Для більш якісного огляду та перевірки технічного стану, за для вашої безпеки користуйтесь послугами професійних промислових альпіністів.
Ми із радістю вам допоможемо, адже наша робота завжди на висоті!!
Телефонуйте +38‎(097)583-56-29.

ОСТАННІ НОВИНИ

[carousel-horizontal-posts-content-slider]