Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Фарба на основі скла – холодний дах навіть у спеку

Фарба на основі скла – холодний дах навіть у спеку

Щоб зберегти прохолоду в сонячні дні, металеві дахи все частіше фарбують білою фарбою. В цьому є сенс – подібно до того, як одяг світлого кольору допомагає людям охолодитися в сонячні дні, відбиваючі поверхні можуть зберігати дах холоднішим на 30С, ніж дах темного кольору.  Але новий варіант фарби на основі скла може запропонувати довгострокову альтернативу.

Вчені створили скляну фарбу, яка може відбивати сонячне світло від металевих дахів і зберігати їх при температурі навколишнього повітря. Це не другорядне відкриття, адже Сонце може нагрівати металеві поверхні так, що звичайна дитяча гірка або сидіння на стадіоні стають неможливі для використання.

Розробка була презентована на 250-му Національному зборах Американського хімічного товариства в Бостоні. Джейсон Бенковскі і його команда Лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса представили нове покриття.
«Ви можете перемішувати її, і вона залишиться в тому ж стані протягом декількох годин. Це дозволяє фарбувати нею протягом тривалого періоду часу. Але коли вона висихає, її стан залишиться незмінним, тобто вона не перейде назад в розчин.»- каже Бенковскі.

 

Фарба на основі скла здатна відбивати сонячне світло протягом багатьох десятиліть і зберігати металеві поверхні прохолодними, а також сповільнює корозію даху. Вона була задумана як спосіб продовження терміну служби військово-морських судів, а не для фарбування дахів та економії енергії в будівлях, хоча як виявилось – може робити обидві ці  задачі.

Нова фарба має ще й інші переваги. Так як вона майже повністю неорганічна – це суміш скла (основний інгредієнт), діоксиду кремнію та силіконового каучуку – вона не погіршується в ультрафіолетовому світлі і може служити набагато довше, ніж звичайні покриття на основі полімерів.

 

ОСТАННІ НОВИНИ