Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Кілька слів про минуле: історія промислового альпінізму

Кілька слів про минуле: історія промислового альпінізму

Історія промислового альпінізму налічує не одну сотню років. Ще в парусному флоті виконувалися різні роботи в підвішеному на мотузках стані. Саме звідси в промисловий альпінізм прийшли багато вузлів. Задовго до виникнення альпінізму були люди, які виконували роботи на висоті. Та і в XIX, і  на початку XX століття багато майстрів, які працювали високо над землею, не були знайомі з альпіністськими прийомами. Хтось із них, можливо, навіть не підозрював про існування такого виду людської діяльності.

У більш чи менш сучасному вигляді промисловий альпінізм як професія з’явився у нас тільки в XX столітті. До цього робочі, що зводили перші багатоповерхові будинки, радіовежі, заводські труби та інші висотні конструкції, рідко використовували альпіністські техніки та спеціальне спорядження. Зі зростанням населення міст і відповідним обмеженням доступного для будівництва простору з’явились поодинокі, а згодом і численні багатоповерхові хмарочоси. З ними з’явилися й ті, хто стали себе називати монтажниками-висотниками, а згодом більш сучасно – промисловими альпіністами.

Професія ніяк не виділялася. Будь-який будівельник, штукатур чи маляр змушений був працювати і на великих висотах, і на землі одинаково добре – інакше залишався без вагомого, як то кажуть, шматка хліба. І хоча при виконанні висотних робіт страховку стали застосовувати вже до початку сорокових, це був ще не промисловий альпінізм. Справжній «промальп» з’явився в Америці, в п’ятдесятих роках. Перші бригади промислових альпіністів, що складалися зі спортсменів-скелелазів, стали мити вікна гігантських хмарочосів в Нью-Йорку і Вашингтоні, застосовуючи для висотних робіт класичну техніку скелелазіння. На заході професія набула популярності вже до початку вісімдесятих.

В Радянському Союзі промисловий альпінізм вперше застосовується під час німецько-радянської війни. Альпініст Михайло Бобров (герой Радянського Союзу) під час блокади Ленінграда в складі бригади альпіністів під керівництвом Ольги  Фірсової брав участь в маскуванні золотих шпилів, позбавляючи фашистів можливості вести по них прицільний вогонь.

У 1970-х роках з’явилася сучасна альпіністська мотузка и надійне альпіністське спорядження. Врешті-решт, свій теперішній вигляд і широке поширення промисловий альпінізм як технологія і як професія набув на початку 1980-х.

ОСТАННІ НОВИНИ