Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Проблеми та особливості роботи у сфері промислового альпінізму

Проблеми та особливості роботи у сфері промислового альпінізму

Юридична сторона та технічні камені спотикання

Багато експертів сходяться на думці, що одним із підводних каменей при роботі в промальпі є складності в сфері надання дозвільної документації та ліцензій, що дозволяють компаніям надавати послуги промислового альпінізму. Вони переконані, що для вирішення цієї проблеми необхідно на законодавчому рівні спростити процедуру отримання ліцензій в держструктурах на законних підставах. Таким чином це не змушувало б операторів вдаватися до більш легких (та, на жаль, некоректних) шляхів отримання дозвільної документації за допомогою корупційних схем.

Дійсно, дорожнеча оформлення необхідних дозволів та безліч бюрократичних зволікань, що супроводжують процес отримання документації, відносяться до найбільш актуальних та вагомих проблем сфери. Вирішити її можна тільки через спрощення процедури отримання дозволів. Однак це ще не весь айсберг, що може потопити бізнес – до проблемних питань експерти відносять і стихійність ринку промальпу, а також відсутність будь-яких єдиних правил роботи в даному сегменті.

Є проблеми і у національних виробників спорядження для промальпа. Непродумані митні бар’єри ускладнюють ввезення в країну необхідного обладнання та матеріалів, а свого верстатного виробництва в країні як такого немає.

Крім цього, в Україні не виробляється високоякісний алюмінієвий прокат, а алюмінієві заводи продають сировину за кордон. Сучасні порошкові фарби в Україні пропонують, в кращому випадку, похмурі сіро-чорні кольори. Захисне цинкове покриття, нанесене вітчизняними підприємствами, не має блиску і відшаровується від поверхні виробу.

 

Навіть отримати сталевий пруток або лист підвищеної якості в Україні стає проблемою. Пов’язано це з тим, що металургійні комбінати і сталеливарні заводи виробляють «вал» слябів за кордон або «катають» рядовий металопрокат. Однак яким би дивним це не здавалось на фоні окреслених проблем, але навіть в цих умовах вітчизняні виробники виготовляють нехай непоказне, але надійне спорядження.

До серйозної проблеми слід віднести і той факт, що деякі виробники пішли по шляху псевдовиробництва, замовляючи різні партії типової продукції в Китаї. Зараз ринок спорядження для промальпа (особливо заліза, а це спускові пристрої, затиски, блок-ролики, анкерні пристрої, такелаж та інше) заповнений китайською недорогою, а в силу своєї критично низької ціни – ще й не надто якісною продукцією. Такі вироби один від одного відрізняються тільки логотипом псевдовиробника і іноді ще кольором покриття.

Специфіка роботи: особисті якості промислового альпініста

“Промисловий альпінізм – це спеціальна технологія

виконання висотних робіт на промислових та

інших об’єктах, при яких робоче місце досягається

за допомогою підйому або спуску по мотузці, або

з використанням інших альпіністських методів

пересування і страховки…”

Мартинов А.І.   Промальп (промисловий альпінізм)

Промислові альпіністи, використовуючи тільки мотузки і альпіністське спорядження, виконують роботи будь-якого ступеня складності, які неможливо здійснити традиційними способами будівельної технології.

Звісно, робота в промальпі не тільки перехоплює погляд та насичує враженнями буденність працівника. Є інша сторона медалі – за гойдання на мотузках ніхто грошей не заплатить. Потрібно бути майстром на всі руки – адже окрім уміння поводитися із спорядженням, можуть знадобитися навики маляра, електрика. Крім того, важливі й інші знання: як взимку не замерзнути, як спілкуватися з клієнтом, як організувати роботу бригади. Вміти професійно виконувати роботу на висоті і вміти «працювати з мотузками» – дві колосальні різниці.

 

Головними якостями, якими має володіти промисловий альпініст, професіонали називають силу волі та завзятість. Необхідна фізична форма не так важлива: вона все рівно приходить в процесі роботи. Щодо страху висоти – якщо немає критичних із цим проблем, то не боятися висоти теж можна навчитись.

ОСТАННІ НОВИНИ