Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Фарбування дахів: навіщо і як це робити

Фарбування дахів: навіщо і як це робити

На перший погляд, фарбування дахів не є першочерговою необхідністю. Одного разу зробили – і забули. Але насправді регулярний догляд за дахом обов’язково внесе свій вклад в  якісне користування вашою домівкою.

По-перше, доглянутий дах виглядає значно естетичніше, аніж занедбаний та, як кажуть, “зі слідами колишньої розкоші”. Якщо в майбутньому Ви вирішите продати своє житло, охайний та свіжо пофарбований дах суттєво підвищить загальну вартість будинку.

По-друге, фарбування захистить ваш дах він корозії та ржавіння, вбереже його він негативних погодних факторів.

Якщо Ви бажаєте пофарбувати крівлю будинку власними зусиллями, радимо більш детально зупинитись на наступних моментах.

 

Перший крок у фарбуванні даху – очищення

Перед тим, як Ви почнете фарбувати дах, необхідно його почистити. Мийка під високим тиском з використанням спеціальних миючих засобів – це найшвидший спосіб очистки даху. Також поверхню бажано обробити хімікатами, що запобігатимуть появі грибків.

Підготовка черепиці

Перевірте свій дах на наявність поламаних або потрісканих плиток та замініть їх. Для того, щоб полагодити пошкоджену ділянку, нанесіть на покриття будівельний розчин. Перед тим, як почати лагодити дах, переконайтесь, що розчин добре висох.

Підготовка гофрованого даху

Для того, щоб очистити гофрований дах, помийте його обезжирюючим засобом. Якщо крівля не фарбована або є непофарбовані листи, нанесіть шар грунтовки. Перед фарбуванням переконайтесь, що все висохло.

Вибір фарби

Порахуйте площу вашого даху і купіть стільки фарби, щоб вистачило на два шари. Пам’ятайте, що темні кольори поглинають тепло, а світлі відбивають його. Тому якщо Ви проживаєте там, де завжди багато світла, радимо зупинити свій вибір на світліших тонах.

Фарбування черепиці

Використання розпилювача – це найкращий і найшвидший спосіб пофарбувати черепичний дах, але, в принципі, можна обійтись і пензликом. Використовуйте фарбу на водній основі. У випадку, якщо дах втратив більшу частину свого кольору, спочатку нанесіть покриття герметику.

Фарбування гофрованого даху

Для фарбування такого типу покрівлі краще придбати спеціальну фарбу для металевих дахів. Як і у випадку черепиці, найшвидший і найкращий спосіб фарбування даху – скористатись розпилювачем. Також можна купити роликові валики для гофрованого заліза. Тим не менше, Вам все рівно знадобиться пензлик для фарбування кутів.

Поради щодо фарбування дахів:

  • переконайтесь, що можете спуститись з даху не зачіпаючи вологої фарби;
  • не використовуйте розпилювач у вітряний день;
  • не фарбуйте, коли йде дощ, а в спекотний день починайте з самого ранку.

Кілька порад, що стосуються безпеки робіт на даху

  • не працюйте на даху одні;
  • носіть міцні черевики з чіпкою підошвою, захисні окуляри і каску;
  • завжди перевіряйте, чи драбина стоїть на твердій і рівній поверхні;
  • надягніть захисний трос, прив’язаний до чогось.

Підбиваючи підсумок, для того, щоб самостужки пофарбувати дах, необхідно купити фарби, спеціальні миючі засоби, інструменти, виділити на цю справу достатньо вільного часу і не боятись висоти. З іншої сторони – можна довірити цю справу професіоналам, які за помірну плату виконають все на найвищому рівні. Вибір за Вами.

Сонячних Вам днів!

ОСТАННІ НОВИНИ