Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Металевий сайдинг та його особливості

Металевий сайдинг та його особливості

Сайдинг – це сучасний матеріал для зовнішнього облицювання стін будинків. Він добре захищає будівлі від впливу природних факторів – дощу, снігу, сонця, вітру, а також служить відмінним декором фасадів будинків. Сьогодні це один з найбільш популярних матеріалів для обшивки на будівельному ринку. Металевий сайдинг – це найбільш практичний з усіх видів даного облицювального матеріалу.

Металевий сайдинг найчастіше застосовується для обшивки фасадів громадських, виробничих і торгових будівель, також використовують його і для приватних будинків, дач, котеджів. Його технічні характеристики відповідають досить високим вимогам. Він коштує недорого і служить дуже довго, добре захищаючи споруди від несприятливих погодних умов. Сайдинг простий в монтажі. Складається він з одиничних панелей, які щільно з’єднуються між собою за допомогою спеціальних роз’ємів. Зовнішня сторона панелей має декоративне покриття. Є три основних види таких панелей – це «корабельна дошка», «М» і «W».

Панелі сайдингу, виготовленого з металу, продаються в різних розмірах. Найчастіше зустрічаються такі габарити:

 

 • довжина – від 2 до 6 метрів;
 • ширина – 120, 200, 225, 300, 325, 550 міліметрів;
 • товщина металу – 0,5 міліметра.

 

Широкий асортимент матових і блискучих кольорів металевого сайдингу дозволяє втілити в життя будь-яке дизайнерське рішення. Він стійкий до вигорання, що дозволяє використовувати для обшивки фасадів не тільки пастельні тони, а й яскраві соковиті фарби. Найбільш часто використовувані кольори – це білий, сірий, бежевий, жовтий, коричневий, синій, червоний, зелений всіх відтінків. Популярні також покриття, виконані під камінь, дерево або цеглу.

Переваги металевого сайдингу

Металевий сайдинг має багато незаперечних переваг, як в порівнянні з вініловим або дерев’яним сайдингом, так і в порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами для фасадів:

 • Довговічність (термін служби без зміни своїх властивостей становить 50 років);
 • Не горить;
 • Висока корозійна стійкість – підвищена стійкість до впливу атмосферних опадів, ультрафіолетового випромінювання, вихлопних газів і агресивних середовищ (луг, кислота, розчинники);
 • Широкий температурний діапазон застосування – від – 50 до + 80;
 • Стійкість до механічних впливів;
 • Технологічність, яка полягає в можливості здійснювати монтаж металевого сайдингу у будь-яку пору року;
 • Екологічна безпека;
 • Естетичність, яка досягається за рахунок великої різноманітності колірної гами і форми металевого сайдингу;
 • Відносно невисока вартість матеріалу.

Монтаж сайдингу дуже простий, потрібно лише наявність інструменту і мінімальні навички. Він простий в експлуатації, не вимагає оновлень і фарбування, надовго зберігає первісну форму і забарвлення. При забрудненні можна просто промити стіни водою зі шланга. Широкий асортимент видів, кольорів і фактур дозволяє кожному підібрати облицювання для будинку на свій смак і гаманець.

Металевий сайдинг: які його недоліки? 

Металевий сайдинг має безліч переваг перед іншими видами облицювання – штукатуркою, каменем чи вагонкою. Він довговічний, стійкий до несприятливих погодних умов і помірного фізичного впливу, не піддається корозії і гниттю, негорючий, екологічно чистий, нетоксичний. Така обшивка не закриває стіни наглухо і дозволяє їм «дихати». Крім того, між каркасними рейками можна прокласти теплоізоляційний матеріал, що утеплить будинок і знизить витрати на обігрів будинку в холодну пору року.
Однак, як і у кожного матерілу, в нього є деякі недоліки:

 • Власна маса сайдингу підвищує навантаження на каркас і фундамент будівлі;
 • Відсутність здатності відновлюватися після механічних пошкоджень (випадкові вм’ятини і подряпини залишаються на сталевому сайдингу назавжди).

 

ОСТАННІ НОВИНИ