Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Міжнародний день альпінізму 2018

Міжнародний день альпінізму 2018

Міжнародний день альпінізму шанувальники цього виду спорту і всі, кому небайдужі нові висоти, щорічно відзначають 8 серпня. Дата свята вибрана не просто так. В цей день в 1786 році лікар Мішель-Габріель Паккард і гірський провідник Жак Бальма підкорили Монблан – найвищу вершину Альп, висота якої 4810 метрів над рівнем моря. Всі спроби піднятися на вершину, що здійснювались до цього дня іншими скалолазами, залишалися безрезультатними. Саме тому весь світ відзначає міжнародний день альпінізму саме 8 серпня.

На головній площі французького курорту Шамоні стоїть пам’ятник першопрохідцям.

Цікаво те, що пам’ятник присвячений Жаку Бальма і Орас Бенедикту де Соссюр. Хоча історикам достеменно відомо – найпершим на вершину ступив Мішель Паккард. Саме він встановив на вершині  Монблану прапор і зробив вимірювання температури і тиску.

Однак історія першого сходження на Монблан набагато більш заплутана. Жителі Шамоні – Мішель Паккард і Жак Бальма здійснили сходження на Монблан роком раніше ніж той же Жак Бальма і Орас Бенедикт де Соссюр. Вони вийшли на маршрут 7 серпня 1786. Переночувавши на горі, вони почали своє сходження о четвертій ранку і до вечора 8 серпня досягли вершини. Спускалися вже в темряві по льодовику Боссон.

Де Соссюр – швейцарський геолог, ботанік і альпініст. Він обіцяв премію тому, хто першим розвідає дорогу на вершину. Тому відразу після сходження Бальма звернувся до нього за премією. Соссюр було засумнівався, але Бальма запропонував йому повторити сходження. Рівно через рік Монблан підкорили знову – на цей раз Бальма і Соссюр. Ось їх-то і увічнили – геть забувши про Мішеля Паккард. Це була по суті ціла експедиція: 18 носіїв, і крім сходження був проведений ряд наукових вимірювань, зокрема інструментально визначена висота самого Монблану. Завдяки популярності саме де Соссюр був визнаний першопрохідцем на Монблан, і тому пам’ятник був встановлений йому і Бальма.

Саме тому в Шамоні встановлено пам’ятник де Соссюр і Жаку Бальма – першим «офіційно визнаним» альпіністам на Монблан, які вчинили сходження 1 серпня 1787 року.

І тільки в 1932 році там же, в Шамоні, був встановлений пам’ятник Мішелю Паккард.

ОСТАННІ НОВИНИ