Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Сфера застосування промислового альпінізму

Сфера застосування промислового альпінізму

Всі знають, що таке альпінізм, але мало хто замислюється, що деякі роблять за своє життя сотні сходжень, жодного разу не побувавши в горах. Цьому сприяє широке поширення промислового альпінізму.

Промисловий альпінізм — це спеціальна технологія виконання висотних робіт на промислових та інших об’єктах, при яких доступ до робочого місця отримується за допомогою підйому або спуску по мотузці, або з використанням інших альпіністських методів пересування і страховки. Технологія дозволяє працівникові отримати доступ до важкодоступних місць без використання будівельних лісів, люльок або підйомних механізмів.

 

Сфера застосування промислового альпінізму дуже широка, але в основному промислових альпіністів використовують у будівництві та роботах з миття фасадів і конструкцій.

 

Основні види робіт промислових альпіністів

Навесні фахівці промальпу частіше займаються миттям вікон на висоті, а також очищенням та миттям фасадів.
Влітку переважно проводяться фасадні роботи (фарбування та ремонт фасадів), фарбування металоконструкцій (антенно-щоглових споруд)
Взимку наші працівники часто задіяні у прибиранні снігу і видалення бурульок з дахів.
Що ж стосується всесезонних робіт, то до них можна віднести монтажні роботи (монтаж веж і щогл стільникового зв’язку) та герметизацію міжпанельних стиків (швів).

Ось більш повний та структурований перелік робіт, до яких дотична сфера промальпу:

  • Робота з висотною рекламою. Всі операції з висотними щитами, екранами і банерами проводяться альпіністами;
  • Фасадні роботи. Для проведення всіх типів процедур (облицювання, шпаклівка, утеплення, обробка або герметизація фасадних швів і багато чого іншого) потрібні послуги промислових альпіністів;
  • Клінінг (зовнішнє миття або заміна скла на висоті);
  • Реставрація будівель. Тут потрібно відразу обумовити наявність в бригаді навчених реставраторів;
  • Установка висотного підйомного обладнання (лебідок, кранів);
  • Видалення аварійних дерев. Валка таким способом вбереже від непередбачених наслідків (обриву проводів, падіння дерева в іншу сторону, пошкодження будівель або автомобілів).

 

Робота промислового альпініста незамінна не тільки при будівництві будинків. Звичайні фахівці, такі як муляр, маляр та інші, будуть не настільки доречні при роботі на висоті, в той час як промислові альпіністи спроможні виконати найрізноманітніші види зовнішніх робіт. Сьогодні вони задіяні при будівництві хмарочосів і висоток, при оздоблювальних роботах, при ремонті або підтриманні чистоти фасадів будівель. Дана робота вважається високооплачуваною, але з підвищеним ступенем небезпеки, тому для отримання даної спеціальності необхідно пройти спеціальну підготовку або перепідготовку.

 

Готують за професією промисловий альпініст в приватних і державних організаціях, при цьому програма завжди включає психологічну, професійну підготовку, техніку безпеки, різні нормативи і правила. До роботи не допускаються люди, які не отримали диплом державного зразка, не пройшли медкомісію і не ознайомилися з технікою безпеки.

 

ОСТАННІ НОВИНИ