Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Солом’яний дах: чому зараз це розкіш

Солом’яний дах: чому зараз це розкіш

Солом’яний дах – незмінний атрибут кожної сільської хатинки із повістей та романів великих українських поетів та прозаїків. У давнину в людей навіть не виникало сумнівів при виборі матеріалу для покрівлі даху. Солома! І не обговорювалося. Звичайно, заможні домовласники вибирали ефектну і дорогу черепицю, але вона хоч і була красивою, але створити в будинку хороший мікроклімат не могла. Сьогодні солом’яний дах знову повернувся та зайняв впевнену позицію в рейтингу найбільш престижних матеріалів для покрівлі.

Будинки з солом’яним дахом довгий час були несправедливо забуті і вважалися дешевим будівельним рішенням для бідняків. Хоча якщо врахувати, що для покрівлі використовувалася звичайнісінька необроблена солома, якість даху залишала бажати кращого. А що змінилося сьогодні, і чому солом’яний дах часто коштує дорожче черепиці?

Солом’яний дах та його переваги

Перш за все, такий дах захоплює своєю красою. Жоден інший матеріалів не може перетворити звичайний непримітний будинок так, як це робить солома. І навіть з роками, коли матеріал змінить колір і стане темним, Ваш солом’яний дах буде виглядати чудово. Будинок відразу стає дуже привабливим та затишним.

Останнім часом все частіше люди звертають увагу на дерев’яні будинки. А солом’яний дах тільки підкреслить унікальність будови, зробить його ще більш яскравим.

Хоча, хто б що не говорив, зробити красивий дах – це легко! А що з приводу функціональності? Чи не буде дах з соломи протікати, пропускати холод, плодити комах і гризунів? Не варто переживати з цього приводу. Зв’язки очерету або іншої соломи укладаються дуже щільно, тому ні тварини, ні комахи не стануть селитися там. Експерти, до речі, відзначають, що набагато частіше гризунів можна зустріти в бітумних дахах, де багато щілин.

Що стосується тепла, то з таким дахом перепадів температури, дощу, спеки та всіх інших природних капризів боятися не варто – солом’яний дах все витримає.

Незважаючи на безліч недоліків, в тому числі пожежонебезпека і недовговічність, солом’яні дахи користуються великою популярністю. Все тому, що вони вважаються екологічно чистими, але будуються здебільшого не з соломи через її погану зносостійкість, а з імпортної тростини.

Приблизно 50 років може прослужити якісно покладений солом’яний дах. Погодьтеся, це набагато довше, ніж багато інших сучасних матеріалів.

Одна з найважливіших переваг солом’яного даху – збереження стійкої температури. Тобто взимку в будинку буде тепло, а влітку – прохолодно. При цьому конструкція солом’яного даху така, що додаткову вентиляцію встановлювати не потрібно, оскільки цей матеріал натуральний, і йому властиво дихати.

Солом’яний дах хорошої якості – задоволення не з дешевих. На його облаштування піде чимало грошей, але варто врахувати одну важливу особливість. При укладанні звичайних покрівельних матеріалів, значна частина коштів йде на обладнання вентиляції, укладання пароізоляційних і теплоізоляційних матеріалів. А ось у очеретяних дахів всі ці якості присутні, а тому немає ніякої необхідності витрачати додаткові кошти на утеплення і ізоляцію вашого даху.

ОСТАННІ НОВИНИ