Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Способи спилювання дерев

Способи спилювання дерев

Дуже часто старе дерево стає загрозою для безпеки прибудинкової території, коли величезні гілки нависають над проводами і дахами, та сильно розгойдуються в вітряну погоду. У такій ситуації виходом стане видалення дерева – адже необхідно усунути джерело потенційної небезпеки. Однак самостійне спилювання дерев у дворі може завдати здоров’ю і майну не меншої шкоди, ніж повалене дерево – не маючи досвіду роботи по спилюванню, можна не розрахувати, до прикладу, куди саме впаде спилене дерево. Тому не варто намагатися самостійно вирішити проблему: краще довірте це завдання професіоналам, і вони впораються з цим завданням набагато швидше, безпечніше і ефективніше.

Існує безліч способів по видаленню дерев та їх гілок, і у всіх варто пам’ятати про безпеку, адже робота з бензопилою, сокирою та іншим обладнанням дуже небезпечна.

Способи спилювання дерев

  • Цілком з нахилом. Такий спосіб використовують, коли немає ризику нашкодити прилеглим поблизу об’єктам. Видалення стовбура може відбуватися при використанні нахилу. Спочатку проводиться огляд місця падіння, далі випилюється клин – саме він буде початком для вектора падіння. Залишається тільки допилити ствол з іншого боку, і завдяки вже природному нахилу дерево падає. Спилювання дерев цілком є ​​найшвидшим і недорогим, через те що в ньому не використовуються альпіністські технології. Але він буде небезпечний, якщо у стовбура мало вільного місця для падіння.
  • Цілком з відтягуванням. Ще одним варіантом спилювання цілком є ​​використання відтягнення. У цьому методі основною частиною буде закріплення монтажних блоків. Вся конструкція закріплюється на вершині дерева, що дозволяє акуратно опустити стовбур до потрібного кута і виконати всі ті ж етапи роботи, що і зі спилюванням при природному нахилі.
  • Цілком зі спуском. Спиляти дерево у дворі або будь-якому іншому місці іноді складно через те, що такі ж, але здорові стовбури можуть стояти зовсім близько. У такій ситуації буде вигідно використовувати спуск. Отже, між здоровими деревами горизонтально натягується мотузка – вона послужить страховкою і не дасть стовбуру різко впасти. Знову ж таки робляться направляючі вирізи і основний. Коли відбувається падіння на альпіністські мотузки, починається його плавний спуск. Не забувайте про хороші вузли, які допоможуть запобігти розриву страховки, а ще про те, скільки кілограмів витримує Ваша конструкція.
  • По частинах. Часто спил по частинах можна помітити в міських умовах, наприклад, коли об’єкт розташований біля дороги. Арборист піднімається на спеціальному обладнанні до верху дерева і починає спилювати найсухіші його частини. При цьому гілки просто можуть падати на землю. В даному випадку, як і у всіх, використовується бензопила, а роботи проводяться, коли дерева ще не цвітуть, тобто в березні.
  • З плавним спуском. Цей метод допомагає контролювати спуск гілок і сприятливий на маленькій території з високою щільністю посаджених дерев або ж в міських умовах. Для початку видаляються всі гілки з крони. Це відбувається за рахунок того, що вони обв’язуються мотузками і за допомогою спеціального обладнання плавно спускаються на землю, потім обрізаються частини стовбура.
  • З автовишки. Метод, де задіяна автовишка, вважається хорошим варіантом, якщо біля дерева проведені лінії електропередач. Альпіністське обладнання дозволяє підібратися до аварійного дерева з будь-якого боку. Такий варіант спилювання рекомендований через те, що займає менше часу і малоймовірний обвал сухого стовбура.

Після спилювання необхідно викорчувати пень і вирівняти землю. Для переробки або вивезення гілок також необхідно спеціалізоване обладнання. Щоб викорчувати пень, можна використовувати будь-які засоби або ж робити це вручну за допомогою лопати. Можливий варіант, щоб залишити його, але таким чином зовнішній вигляд території не буде приємним. Чим більше коренів Ви повідрубуєте, тим легше впоратися з іншою частиною пня.

ОСТАННІ НОВИНИ