Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Роман Городечний – перший львів’янин, який зумів підкорити Еверест

Роман Городечний – перший львів’янин, який зумів підкорити Еверест

38-річний Роман Городечний – перший львів’янин, який зумів підкорити найвищу вершину світу – Еверест. Відтак, прапори Львова та Львівщини замайоріли на цій горі.

Експедиція української команди в Непал у складі Романа Городечного, Дмитра Семеренка, Тараса Позднія та Ірини Галай розпочалась 9 квітня. Рівно через місяць, 9 травня, альпіністи розпочали вирішальний штурм на Еверест, підкоривши його зранку 14 травня. З вершини Евересту Роман Городечний зателефонував своїй дружині Юлії – вона першою і повідомила про підкорення альпіністами Евересту.

Зазначимо, альпінізмом Роман Городечний почав займатися у 2014 році. Відтак львів’янин підкорив кілька світових вершин, серед яких Кіліманджаро (5895 м), Мера-пік (6660 м), Кала-Патхар (5643 м). До сходження на Еверест львів’янин спеціально тренувався понад півроку.

Роман Городечний про підйом на Еверест

«Основне було правильний командний дух, ми постійно жартували поки йшли. Веселий творчий дух допоміг вилізти на гору. Тобто, тренування і товариство, з яким йдеш, допомагає піднятись на гору. На спуску, коли хочеться посидіти і відпочити, а це завершується зазвичай трагічно, важливо, щоб хтось не дав це зробити. Там поборюєш не гору, а себе», – каже Роман Городечний.

«Ми підняли прапор на найвищій горі планети. Неймовірні відчуття. Це було на вершині 8848 метрів, але добра погода була до 10 хвилин, потім різко змінилась і ми почали спуск. Сніг такий, що за метр нічого не було видно. Температура сягала мінус 40 і був страх. Ми почали швидко спускатись. Відомо, що 70% нещасних випадків стається на спуску», – зазначив альпініст.

Погода дозволила експедиції Романа пробути на найвищому шпилі світу не більше десяти хвилин. Чоловік ділиться враженнями: «Неймовірний адреналін, неймовірний кайф всередині. Ви бачите весь світ, бачите, як земля, стає круглою».

Швидко спускатися вниз мандрівників змусила снігова буря. Роман розповідає: «На висоті 8848 м, коли ти розумієш, що піднімається вітер, руку ти перед собою вже не бачиш, -40 і температура далі опускається, то такий звіриний страх всередині з’являється. Ми хотіли заспівати гімн України на вершині, але в тій ситуації ми зрозуміли, що можемо похоронний гімн заспівати, тому оперативно пішли вниз».

Найскладніше було попереду. Адже 70% летальних випадків на Евересті стаються під час спуску. Потрапила в халепу і група Романа. Його напарник Тарас Поздній через неякісні окуляри пошкодив зір. Городечний каже: «Лікар нам чітко пояснила ситуацію: якщо ви його терміново не спустите, то є шанс, що він залишиться з таким зором на все життя». Отож відчайдухів довелося знімати гвинтокрилом.

Сміливець вже будує нові плани. Піднятися на К 2- другу за висотою гору світу або перейти через 630 кілометрів пустелі.

ОСТАННІ НОВИНИ