Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Україна знову на висоті: найвищу гору західної Європи підкорив українець

Україна знову на висоті: найвищу гору західної Європи підкорив українець

Одна з найвідоміших, одна з найбільш відвідуваних, проте її вершини висотою 4808,7 м досягають далеко не всі. Монблан («біла гора») — кристалічний масив довжиною 50 км і однойменна вершина у Грайських Альпах (Західні Альпи). Знаходиться ця гора на кордоні Франції та Італії, під нею прокладено автомобільний тунель завдовжки 11,6 км, що з’єднує ці дві країни. Це найвища гора у Західній Європі.

Наш герой Роман Беркещук – молодий альпініст, представник ГО “Білий Камінь”, один з тих, кому вдалося підкорити цю дивовижну гору. З її вершини можна побачити всю красу гірського масиву, хмари, засніжені верхівки альпійських гір – це все заставляє холонути кров у жилах, не тільки від висоти, але і від неймовірної краси гірських краєвидів.

На перший погляд Роман Беркещук – звичайний хлопець, одразу і не скажеш що альпініст, проте за його спиною уже немало підкорених вершин.

«Любов до гір виникла ще з ранніх років. Першою вершиною була Говерла, десь у років 12. З 15 років почались літні походи Карпатами, потім були зимові, кількаденні, з часом і цього почало не вистачати. Почалися подорожі Кавказом: з вершинами Казбек висотою 5033 метрів, згодом Ельбрус – 5642 метрів», – розповідає Роман.

Підготовка і фізична форма – важливі чинники, від яких залежить вдале досягнення вершини.

«Щоб подорожувати горами, потрібно бути фізично готовим. Близько півроку я покращував свою фізичну форму. Сюди входили: заняття в залі, скелелазіння, на жаль, дуже бракує спортивного скелелазного стенду в місті, люди займаються на мості в Королівці або їздять на окремі тренування на скелю “Білий Камінь” в Яремче. Лазіння дуже важливе у підготовці до сходження…».

Тренування та акліматизація

Приїхавши до французького містечка Шамоні, наші герої два тижні звикали до умов місцевого клімату. Це тренувальні підйоми на певну висоту та спуски.

«Перші дві вершини були по 3 500 м, потім Монблан дю Такуль – 4200 м, ну і сам Монблан. Харчувались субліматами, сухофруктами, іншими продуктами, розтоплюючи сніг, добували воду, заварювали чай», – продовжує розповідь молодий альпініст.

«Наша група складалась із 12 осіб. Це жителі різних міст України – Києва, Дніпра та інших. Одна дівчина була з Фінляндії, така-от інтернаціональна компанія», – посміхається хлопець. Найскладніша та найнебезпечніша ділянка маршруту – Гранд Кулуар, або Кулуар смерті, як його ще називають альпіністи. Це скельний гребінь, з якого часто з швидкістю сиплеться каміння, сніг, сходять лавини.

Базовий табір розклали на висоті 3600 метрів. Поблизу притулку “Тетрус”. Це максимальна висота, на якій дозволено розкладати намети.

День відпочинку. І вже наступного дня – підйом на верхівку Монблану. Сам штурм вершини зайняв 15 годин.

Роман розповів, що вже давно мріє про похід на гору Маттерхорн (4478 м), що в Швейцарських Альпах, з ще складнішим маршрутом.

Альпінізм – небезпечне заняття, однак неймовірно захоплююче. Цей момент коли ти стоїш на вершині гори і відчуваєш себе переможцем не передати словами, таке запам’ятовується на все життя. Підкорення гори – це випробування, яке здатні пройти не всі, це змагання з природою, боротьба зі страхом і холодом. Завдяки таким людям як Роман Беркещук та  Ірина Галай, яка недавно підкорила Еверест, ми розуміємо, що все можливо, все підвласне людині.

ОСТАННІ НОВИНИ