Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Фарбування будинкових газопроводів

Фарбування будинкових газопроводів

Газові труби слугують для передачі газу під різним тиском і на різні відстані. Такого роду комунікації можуть бути прокладені як під землею, так і на поверхні. У будь-якому випадку вони потребують особливого маркування. Газ є пальним і вибухонебезпечною речовиною, тому газопровід являє собою велику потенційну небезпеку. Фарбування будинкових газопроводів виконується за відповідними вимогами.

Найчастіше виникає питання про те, яким же чином можна пофарбувати газову систему, і чи дозволено це взагалі. Потрібно розібратися в тому, якими кольорами фарбувати труби, якими видами барвників допускається фарбування і яким чином нанести фарбу на поверхні труб.

Фарбування газових комунікацій є далеко не естетичною справою. Це потрібно для того, щоб:

  1. Визначити за кольором газовий трубопровід, не переплутати його з іншими видами труб. Особливо це необхідно на промислових підприємствах, в котельнях. Погодьтеся, за зовнішніми ознаками і кольором труб, потрібну трубу визначити набагато легше, на відміну від того, щоб вивчати всі документи розв’язки.
  2. Створити захист від корозійних утворень. Так як всередині труби немає кисневих скупчень і водяної пари, довгостроковість експлуатації безпосередньо залежить від рівня стійкості до корозійних утворень саме зовнішніх поверхонь.

Який колір використовувати для фарбування будинкових газопроводів?

Як свідчить джерело інформації (Правила безпеки газорозподільної системи), фарбування відбувається наступним чином:

  1. Газопровід, що проходить над землею, повинен бути пофарбований двошаровою фарбою жовтого кольору. Також допускається лак і емаль аналогічного кольору. Маркувати за кольорами необхідно для ідентифікації об’єкта.
  2. Газова система, яка проходить поверх фасадів споруди, може мати колір конструкцій, які її захищають.

Фарбування внутрішніх газопровідних конструкцій всередині житлових приміщень і колірна гамма для них не передбачені взагалі.

Перед тим як почати фарбувати газову систему, необхідно виконати її шліфування від старого шару покриття або іржі. Далі, потрібно звільнити труби від запилених накопичень і забруднень. Після чого, газові труби необхідно покрити ґрунтовим матеріалом, призначеним саме для виробів з металу. А ось після всіх виконаних робіт починають фарбувати комунікації.

Фарбувати дозволяється будь-яким видом фарби, яка підходить для металевих виробів і придатна як для зовнішніх робіт, так і для робіт зсередини.

ОСТАННІ НОВИНИ