Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Між сезонна обрізка дерев

Між сезонна обрізка дерев

Останнім часом у Львові можна побачити дерева з гілками, які обрізані до стовбура. Чи таке кронування є корисною для самого дерева?

За інформацією Головного управління охорони навколишнього природного середовища, надмірне видалення гілок призводить до значного ослаблення або навіть загибелі дерева.

За деревами, розташованими на присадибних ділянках та зелених територіях садиб, доглядають їхні власники. Догляд за деревом слід проводити регулярно і з раннього віку коли стебло ще маленьке. За молодими деревами легше доглядати та формувати їх. Однак не всі види до цього пристосовані. Наразі можна видаляти гілки, що не перевищують 30 відсотків крона, які росли протягом усього життя дерева. Якщо обрізати більше то за короткий час дерево могло бути зовсім без гілок.


Варто пам’ятати, що надмірне видалення гілок призводить до значного ослаблення або навіть загибелі дерева. Видалення понад 30% крони дерева спричиняє значне зниження здоров’я дерева.

Крони листяних дерев можуть формуватися протягом усього року, хоча найкращі періоди – осінь і зима (листопад-березень). Виняток становить клен, який належить до видів «плакучих» дерев, як граб або береза, і утворюється з червня по вересень. Хвойні дерева можуть рости цілий рік, і їх рани не затягуються, тому що вони є смолистими видами – наприклад, сосною.

Робимо висновки – у обрізку крона дерев що роблять промислові альпіністи входить :

видалення гілок які є мертвими або зламаними;
-підтримання сформованої форми крони дерева;
-проведення спеціалізованої обробки для відновлення статики дерева.

Ці процедури повинні виконувати люди з відповідними знаннями та навичками, а також необхідним обладнанням для утримання на дуже високій висоті.

Згідно з дендрологічними знаннями, загальний принцип догляду за деревом полягає у видаленні найменшої частини крони (оптимальний розмір – до 15%) та якомога тонших гілок. Таким чином обробка буде незначно впливати на стан дерева. Ці правила не суперечать один одному, оскільки Закон про охорону природи містить конкретні положення стосовно положень Цивільного кодексу. Таким чином, згідно із законом, ви можете видалити гілки, які наприклад звисають над вашим подвір’ям і є приватною власністю , дотримуючись правил, що випливають із охорони природи.

Якщо у вас є запитання телефонуйте нам +38‎(097)583-56-29 завжди раді вам допомогти адже наша робота завжди на висоті!

ОСТАННІ НОВИНИ