Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Помилки при утепленні фасаду: як не втратити час та кошти

Помилки при утепленні фасаду: як не втратити час та кошти

Перш ніж приступити до утеплення фасаду приватного будинку, рекомендуємо Вам звернути увагу на деякі деталі, адже, як відомо, краще сім разів відміряти, перш ніж один раз відрізати. Нехтування підготовкою до такого важливого процесу в облаштуванні домівки, як утеплення, може з часом вилитись у неприємні несподіванки – і вже за рік часу Вам, на жаль, доведеться знову проводити ту ж роботу, попередньо ліквідувавши наслідки невдалої попередньої спроби.

Все геніальне просте. Взяти хоч звичайний термос – він зберігає тепло залитої в нього рідини, не зважаючи на температуру навколишнього середовища. Це відбувається завдяки явищу теплоізоляції. Дана технологія знаходить безліч застосувань – в тому числі вона використовується і для утеплення житлового будинку. Вигода від такого використання очевидна: легко підтримувати температуру в приміщенні, набагато менше доводиться витрачати на опалення (цілком досяжний результат в 50% скорочення тепловтрат, і навіть більше), збільшується термін експлуатації приватного будинку в цілому.

Інша справа, що грамотно утеплити будинок – це, скажімо так, трохи складніше, ніж придбати термос в магазині. Тут є безліч варіантів для помилок, які можуть знецінити всю виконану роботу. Однак компанія Альпром з радістю допоможе Вам уникнути таких помилок.

Помилка № 1. Все рівно, скільки покласти утеплювача
Перший та найбільш важливий крок. Багато недосвідчених в будівельній справі споживачів помилково вважають, що будь-який “приклеєний” до стіни утеплювач точно і на всі 100% має захищати будинок від холоду. Насправді ж для того, щоб отримати результат, потрібно не просто покласти утеплювач, а покласти достатню його кількість.

Ясна річ, вам не хотілося б витрачати надто багато грошей на дорогі матеріали, тому ви повинні точно знати, якої товщини утеплювач вам необхідний. Одному фасаду може вистачити і 5 см утеплювача (наприклад, для стіни з газобетону товщиною 30см), а іншому не вистачить і 10 см (наприклад, стіна в «півцеглини»). В першу чергу все залежить від матеріалу і товщини стіни. У більшості випадків для нашого регіону прийнятною товщиною утеплювача (пінопласту або мінеральної вати) є 10 см.

Помилка № 2. Утеплення дому із середини
Випадки, коли утеплення будинку зсередини залишається єдиною опцією, доволі рідкісні, однак все ж трапляються. Але в абсолютній більшості варіантів власнику приватного будинку варто віддати перевагу зовнішньому утепленню.

Справа не тільки в тому, що внутрішнє утеплення зменшує простір кімнат будинку, це якраз фактор другорядний. Куди гірше те, що при внутрішньому утепленні зовнішня стіна будівлі починає серйозно замерзати, а точка роси (місце утворення конденсату) зсувається вглиб утеплювального порогу. При цьому Вам буде потрібна додаткова вентиляція, щоб позбутись вогкості. Тому якщо у вас є можливість зробити зовнішнє утеплення, рекомендуємо нею скористатись.

Помилка № 3. Неправильне кріплення
Армування сітки на сухий пінопласт, відмова від використання дюбелів (на жаль, часто практикується при утепленні пінопластом), дешевий і неякісний клей – ось що точно витягне зайві гроші з Вашого гаманця.

Помилка №4. Забути про підвал
Ваш підвал неодмінно помститься вам, якщо ви залишите його без належної уваги при утепленні будинку. Багатьом здається, що він не приймає особливої участі в теплових втратах будівлі, але на ділі його роль в цьому – одна з ключових. Утеплення фасаду приватного будинку обов’язково має бути погоджене з належним утепленням підвального приміщення.

Помилка №5. Недбале укладання утеплювача
Згадуючи недавній приклад, ваш термос мало чим відрізнявся би від інших кухонних ємкостей, якби в ньому були хоч найменші щілини, що порушують ізоляцію. Плити утеплювача повинні бути укладені так щільно і рівно, як це тільки можливо. Робота повинна бути акуратною і кропіткою, і стежити за відсутністю навіть найменших невдалих стикувань та щілин потрібно з усією ретельністю.

Помилка №6. Погана підготовка основи
Грунтовка перед початком роботи з утеплення фасаду приватного будинку – один з найважливіших етапів усього процесу. Поверхня повинна бути ідеально рівною, очищеною від будь-якого сміття, якщо ви не хочете появи “бульбашок” або штукатурки, яка відвалюється шматками.

Помилка №7. Шукати «швидко і недорого»
Завзвичай слова “швидко і недорого” насправді означають не що інше, як “неякісно та ненадійно”. Краще шукайте компанію, в якій вам чесно скажуть, що в роботі над утепленням фасаду з трьох опцій «швидко», «якісно» і «недорого» – вибрати можна будь-які, але тільки дві.

Помилка №8. Залишити роботу без нагляду
Навіть якщо ви впевнені, що найняли хороших спеціалістів, все одно варто контролювати їх роботу. Попросіть ознайомити вас з планом майбутніх робіт, нехай вам пояснять кожен крок, чому саме були прийняті такі рішення. Так вам буде легше зрозуміти, з ким ви маєте справу. Не бійтеся виглядати наївно: нормальний фахівець ніколи не відмовиться пояснити, чому він виконує свою роботу саме так, а не інакше.

І як бонус – ще кілька невеликих, але корисних порад з утеплення фасаду:
утеплювальні плити повинні покривати не менше 60% загальної поверхні
армуючу сітку потрібно обов’язково клеїти, а не шпаклювати
оптимальна погода для робіт: суха, безвітряна, +5 ~ +25С
уникайте попадання клею в місця стиків утеплювача – це майбутні містки холоду
не відкладайте замовлення робіт до осені – на початку літа у майстрів більше вільного часу, і погодні умови більш підходящі.

ОСТАННІ НОВИНИ