Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Загальні принципи та прийоми вирубки дерев.

Загальні принципи та прийоми вирубки дерев.

Тож приступимо до переліку :

 1. Не підходьте до дерев, підвішених на енергетичному обладнанні. Крім того, не рубайте такі дерева, які можуть дістатись до ліній електропередач чи телекомунікацій без належного нагляду. Їх можна зрізати або відрізати лише під наглядом відповідних осіб.

 2. Радіус небезпечної зони для вирубки та падіння дерев становить щонайменше дві висоти зрубаних дерев.

 3. На робочому місці можуть перебувати лише уповноважені особи, які повинні бути біля зрубаного стовбура дерева. Дроворуб повинен переконатися, що в небезпечній зоні немає інших людей.

 4. Зрізання та вирубку дерев діаметром більше 20 см слід проводити пилкою та відповідним допоміжним обладнанням таким як важільно-роторний або направлений стовп, що не перевищує потрійну ширину направляючої пилки, клинів чи інших розкидальних пристроїв. Можливо зробити зрізання дерева діаметром 20 см і менше, для цього потрібно пила без допоміжного обладнання, пила з вертикальним захопленням, пила з ріжучим пристроєм на стрілі, ручний інструмент для догляду за посівами.

 5. Що до кореневих шишок, то їх напрям падіння після зрізу слід визначати з точки зору падіння частин обробленого дерева пилкою. Знімати можна лише погані кореневі шишки. Зробивши перший вертикальний зріз.

 6. Основні правила зрізання дерева:

 • виїмка повинна бути зроблена якомога нижче, щоб висота пня була не більше 1/4 його діаметра, як правило, на глибину від 1/4 до 1/3 діаметра стовбура в місці різання, край розрізу повинен бути перпендикулярний обраному напрямку вирубки та в якомога далі до осі дерева;

 • надріз слід починати з косого зрізу під кутом не менше 45 °, потім робити горизонтальний зріз;

 • зрізання потрібно встановлювати перпендикулярно до осі стрілки, приблизно на 1/10 діаметра стовбура над нижньою площиною надрізу, однак для товстих дерев висота порогу безпеки не повинна перевищувати 1/10 діаметра дерева на місці зрізу, лише тоді, коли дерева вирубані вниз по схилу – поріг повиннен бути вище 5 см;

 • під час зрізання видаляйте залишену необрізану частину стовбура (шарнір) 1/10 діаметра стовбура у місці зрізу, у разі товстих або чутливих дерев рекомендується укоротити петлі на глибину 5 см з обох сторін.

Можна використовувати наступні методи:

 • підріз одним горизонтальним керлом (при різанні тонших дерев),

 • підріз з двома зрізами – найчастіше з штампуванням панелі (використовується для дерев до класу III),

 • клиноподібний підріз з горизонтальною площиною дна (використовується для дерев діаметром зрізу вище 20 см,

 • у рівнинній і гірській місцевості при крутому схилу і після контурної лінії),

 • клиноподібний підріз з горизонтальною верхньою площиною (застосовується в гірських умовах при вирубці дерев вниз по схилу),

 • підріз з верхнім і нижнім косим зрізом використовується в гірських умовах, особливо під час зрізання дерева, вниз по схилу, щоб дерево не зривалося з петель і не котилося.

Порізане дерево необхідно беззастережно утримувати на відстані не менше 5 м, а для дерево II класу не менше 1 м, коли є підозра у розтріскуванні дерева.

Як ми уже розібралися сам процес обрізання та зрізання є доволі складним, та вимагає вкладання багато часу на вивчення технік зрізання, дотримання безпеки, та інших потрібних зусиль. Якщо вам усе це доволі складно та час вам хочеться використати свій більш цікавіше Телефонуйте до нас і ми усе зробимо найкраще!. Адже наша робота завжди на висоті! Номер телефону +38‎(097)583-56-29

ОСТАННІ НОВИНИ

[carousel-horizontal-posts-content-slider]