Альпром - наша робота завжди на висоті

+38‎(097)583-56-29

Як остаточно побороти грибок на стінах

Як остаточно побороти грибок на стінах

Для того, щоб дізнатися як побороти грибок, давайте спочатку розберемося у причинах його появи. Найпоширенішою причиною появи грибку є конденсація вологи на стінах. Є три основні фактори що це спричиняють:
– промерзання стін взимку,
– приміщення з недостатнім обігрівом,
– неефективна вентиляція.

Перші два фактори зумовлюють, що волога, яка утворюється природнім чином тобто під час приготування їжі або просто проживання у квартирі, конденсується через різницю температур. У свою чергу, недостатня циркуляція повітря означає, що вода не знаходить способу вийти назовні і з часом впитується у штукатурку. Це створює ідеальні умови для розвитку багатьох видів патогенних грибів.

Волога також може потряпляти в будівлю зовні. Основними причинами є не герметичний дах, погана гідроізоляція фундаментів та топографія, що призводить до того, що вода стікає в підвал. У випадку із приватними будинками також можуть бути проблемою квіткові клумби чи декоративні рослини які можуть рости по верх стін. Якщо їх регулярно поливати, волога обов’язково атакує фундаменти та низ стіни.


Боротьба з грибом — природні методи


Якщо проблема з грибком в квартирі несерйозна, можна спробувати боротися з ним самостійно. Однак недостатньо просто пошкурити темні плями на штукатурці або пофарбувати уражену ділянку.
Для того, щоб проблема не повернулася, необхідно також видалити структуру грибку яка вїлася у середину стіни.
Як це зробити підручними методами?
Оцет, олія чайного дерева або олія лаванди будуть найбільш ефективними в боротьбі з грибком. Після ретельного шкурення цвілі гострою щіткою обприскайте стінку оцтом або одним з розведених у воді масел. Оптимальне співвідношення — столова ложка ефірної олії на склянку води. Після нанесення цих речовин ми залишаємо їх на тривалий час, після чого ретельно миємо і сушимо штукатурку. Тоді варто фарбувати очищене місце спеціальною протигрибковою фарбою. Завдяки такій обробці темні плями не повернуться — звичайно якщо ми зупинимо скупчення вологи в квартирі.


Грибок на стелі або стіні — хімічні методи


Якщо проблема серйозна або повторюється, вам доведеться вдатися до хімії. У магазинах є багато ефективних засобів та протигрибкових препаратів. Однак перед тим як їх застосовувати, слід спочатку ретельно очистити уражену ділянку. У разі важкого стану із грибком доведеться наново заштукатурити поверхню. Не забудьте видалити не тільки самі плями, але і штукатурку біля них в радіусі метра від зараженої ділянки. Після збивання штукатурки ми наносимо хімічні речовини ( пам’ятайте про захисні рукавиці! ). Та залишаємо квартиру щоб уникнути токсичних випарів. Після закінчення зазначеного часу кімнату необхідно ретельно провітрити. Пізніше можна обробити очищену стіну фунгіцидною ґрунтовкою, нанести нову штукатурку і протигрибкову фарбу. Якщо вам вдасться усунути зайву вологу в квартирі, проблема не повинна повертатися.
Альтернативним засобом, нанесення на стіну, може служити озонування
приміщення чи квартири. Озон, що розпиляється в квартирі, смертельний для грибків, проникає в усі куточки і глибоко у штукатурку, ефективно усуваючи проблему. Озонація також видаляє запах вологи. Однак це досить дорога послуга, і опрацьовану поверхню штукатурки потрібно буде зняти і замінити на нову.


Як запобігти поверненню грибку ?


Щоб переконатися що проблема з грибком була вирішена назавжди, необхідно усунути не тільки симптоми, а й причини. Найефективніше із промерзанням стін впорається додаткова зовнішнє утеплення фасаду промисловими альпіністами. Утеплення приміщення також повинно запобігти найпоширенішій причині грибку: недостатньому прогріванню приміщення або квартири.

Утеплення фасадів. Методи, переваги та недоліки.

Що таке вентильовані фасади?

ОСТАННІ НОВИНИ